Skip to content

VČELAŘSKÁ LITERATURA

V naší prodejně si můžete prohlédnout a zakoupit následující literaturu:

 • Víkendový včelař

  Víkendový včelař
  Víkendový včelař

Včelař – začátečník i pokročilý - tu najde mnoho rad a návodů, jichž může bez větších problémů využít v praxi. Vedle základních informací kniha obsahuje 14 tabulek se stručnými „pokyny“, jež ulehčí ošetřování včelstev ve všech ročních obdobích. Autor vnáší do chovu včel systém sedmidenního turnusu a ukazuje, proč budoucnost patří nástavkovým úlům.
AUTOR: Karel Weiss, 2012
VAZBA: pevná
POČET STRAN: 247

 • Včelaření nejen pro začátečníky

  Včelaření nejen pro začátečníky
  Včelaření nejen pro začátečníky

Autor názorně popisuje způsob života včel, radí při výběru stanoviště a krok za krokem vysvětluje ošetřování včelstev. Přehledné návody a více než 200 barevných fotografií usnadní i začátečníkovi přijímat správná opatření.
Biologie včely medonosné - Postupy práce ve včelstvu - Krmení včel - Získávání medu a vosku - Nemoci včel: prevence a ošetřování - Prodej medu.
AUTOR: Pohl Friedrich, 2015
VAZBA: pevná
POČET STRAN: 128

 • Zázračné včely

  Zázračné včely
  Zázračné včely

Život včel a struktura včelstva je působivý zázrak přírody. Tato kniha vás nechá nahlédnout do včelstva a provede vás základy včelaření.
Témata, která jsou v knize přiblížena:
člověk a včely, jak vzniklo včelaření, včely v přírodě, význam opylování, biologie včely medonosné – stavba těla, včelstvo, dorozumívání včel, stavba díla, vznik medu, včelaření – zacházení se včelami, stanoviště včelstev, úly a rámky, včelí produkty, odborné včelařské výrazy.
AUTOR: Armin Spůrgin ,2014
VAZBA: pevná
POČET STRAN: 120

 • Včelařství 

  Včelařství
  Včelařství

Chcete se dozvědět další zajímavé věci o včelách? Doporučujeme úžasnou knihu včelařství od vladimíra veselého a kolektivu.
Dozvíte se například vše o stavbě těla včely, činnostech včelstva, genetice a plemenitbě včel, ošetřování včel během roku, nástavkovém včelaření, včelí pastvě, včelích nemocech, výživě a krmení včel, včelích produktech a spoustu dalších užitečných a nesmírně zajímavých informací.
AUTOR: Vladimír Veselý a kolektiv, 2013
VAZBA: pevná
POČET STRAN: 288

 • Úspěšné včelaření

  Úspěšné včelaření
  Úspěšné včelaření

Včely znají správné postupy: rojí se, aby vybudovaly nová, silná a zdravá včelstva, a přitom obnovily dělnice, matku a plásty. Jako včelař dosáhnete pomocí moderních pracovních metod tyto cíle s menší pracností a větším užitkem.
• Vytvoření vitálního včelstva s velkým výnosem • Obnova plástů • Chov matek • Boj proti nemocem jako je varroáza nebo mor včelího plodu • Získávání kvalitního medu a vosku. Seznamte se s výhodami různých druhů oddělků, přeletáků a smetenců. V knize najdete nejlepší rady a pracovní postupy.
AUTOR: Friedrich Pohl 
VAZBA: pevná
POČET STRAN: 128

 • Ekologický chov včel

  Ekologický chov včel
  Ekologický chov včel

Autorka knihy vysvětluje na základě vlastních poznatků význam ekologického včelaření a jeho specifika. Cílem ekologického chovu včel je získat zdravý, plnohodnotný med, v němž ani odborníci nenajdou žádné škodliviny. Ekologicky chované včely žijí vždy ve zdravém úlu, vyrobeném ze dřeva, které zůstává neošetřené nebo se natírá pouze přírodními materiály.Veliká pozornost se věnuje volbě stanoviště, protože je ošidné si myslet, že včelky stejně létají, kam chtějí. Samozřejmostí jsou opatření proti varroáze dřív, než zaútočí zhoubný roztoč. Výsledkem je ekologický med a v knize se dozvíte, jak s ním zacházet a co vše k takovému včelaření potřebujete. 
AUTOR:
 Claudia Bentzien, 2008
VAZBA: pevná
POČET STRAN: 120

 • Včelí produkty mýtů zbavené

  Včelí produkty mýtů zbavené
  Včelí produkty mýtů zbavené

Recepty na oblíbené perníky a jiné medové pečivo, nápoje s medem alkoholické (medovina, pivo) i nealkoholické, návody na výrobu svíček, využití pylu, mateří kašičky, propolisu a včelího jedu ve výživě i lidové medicíně. Zajímavosti o životě včel, vzniku , získávání a využití jejich produktů.
V této knize jsou nejen recepty na pečení ale také rady a vychytávky jak si pomocí včelích produktů vylepšit domácnost, pleť nebo zdraví.
AUTOR: Dalibor Titěra, 2013
POČET STRAN: 176
VAZBA: Pevná

 • Silná včelstva po celý rok

  Silná včelstva po celý rok
  Silná včelstva po celý rok

V příručce se autor podrobně měsíc po měsíci zabývá pracemi a postupy, které se mu osvědčily pro dosažení opravdu silných včelstev, protože jenom silná včelstva mohou dát včelaři vysoký výnos medu. Mnoho ohlasů, které autor na knihu dostal, dokládá, že se z ní mohou přiučit nejen včelaři z náročných horských oblastí. Kniha byla na mezinárodním včelařském kongresu Apimondia 2005 oceněna zlatou medailí. Kromě popisu prací v jednotlivých měsících včelařského roku, které se autorovi osvědčily při chovu silných včelstev, jsou samostatné kapitoly věnovány metodice chovu matek a medonosným rostlinám. Text je bohatě doplněn autorovými barevnými fotografiemi.
AUTOR: Heinrich Gritsch, 2014
POČET STRAN: 172
VAZBA: Pevná

 • Včelaříme jednoduše

  Včelaříme jednoduše
  Včelaříme jednoduše

Kniha popisuje nové a moderní způsoby ošetřování včelstev ve vysokých nástavcích během celého roku. Proč se včelaří s mateří mřížkou, tvorba oddělků, biologie včel a mnoho zajímavého se dočtete v této publikaci.
AUTOR:  Gerhard Liebig
POČET STRAN: 106
VAZBA: brožura

 • Produkce kvalitního medu

  Produkce kvalitního medu
  Produkce kvalitního medu

Brožura zpracovává souhrnně celou problematiku produkce vysoce kvalitního medu tak, aby byla srozumitelná a využitelná pro drobné producenty medu, kteří nemají znalosti terminologie systémů řízení jakosti, ale mohou se významně podílet na sektoru nejkvalitnější produkce. Každý producent medu najde v příručce konkrétní postupy při práci s medem. Laboratorní postupy jsou uvedeny informativně pro představu co a kde lze analyzovat, pokud je potřeba. Jsou uvedeny i odkazy na dodavatele potřebných materiálů a zařízení. V příručce je citována platná vyhlaška ze Sbírky zákonů a norma Český med, při jejímž dodržení je producent oprávněn využít ochrannou známku.
AUTOR: František Kamler, Vladimír Veselý, Dalibor Titěra, 2006
POČET STRAN: 43
VAZBA: brožura

 • Celý rok proti varroáze

  Celý rok proti varroáze
  Celý rok proti varroáze

Jedná se o brožurku, ve které jsou popsány všechny důležité informace ohledně varroázy. Zajímavé je zejména desatero úspěšného boje proti varroáze nebo podrobný návod, jak pečovat o včelstva po celý rok včetně toho, na co si dát pozor!
Kniha vychází z dlouhodobého pozorování Výzkumného ústavu včelařského.
AUTOR: Výzkumný ústav včelařský v Dole, 2008
POČET STRAN: 176
VAZBA: brožura

 • Včelaříme nástavkově

  Včelaříme nástavkově
  Včelaříme nástavkově

Tato kniha vám pomůže s řešením problematiky větších včelařských provozů v různých alternativách. Brožura je doplněna řadou barevných fotografií ze včelařských farem. Kniha je určena spíše pro začátečníky kteří se teprve rozhodují, jaký včelí úl zvolit a v jakém systému včelařit.
AUTOR: F. Kamler, K. Čermák
POČET STRAN: 47
VAZBA: brožura

 • Dezinfekce ve včelařství

  Dezinfekce ve včelařství
  Dezinfekce ve včelařství

Každý dobrý včelař si přeje, aby jeho včelstvo bylo zdravé, silné a přineslo hodně medu. A aby tento med v co nejlepší kvalitě mohl poskytnout zákazníkům. Proto je důležité, aby včelaři měli dobré základní znalosti o principech a postupech dezinfekce ve včelařství.
AUTOR: Výzkumný ústav včelařský v Dole, 2009
VAZBA: brožura
POČET STRAN: 40